INFORMACE  PATTAYA

 
 
 

LETENKY:

si velmi výhodně koupíte po internetu, denně odlétají linky z Mnichova, Vídně a také z Prahy. Doporučuji využít přímé, velmi pohodlné linky Thai airline, která letí přímo z Mnichova do Bangkoku bez přestupu. Dobré ceny mívají také Emirates airline a v poslední době i Royal Jordanian airline. Letenky www.pelikan.cz


VÍZA:

Pro vstup do Thajského království potřebujete platné vízum, které se vyřizuje na thajském velvyslanectví v Praze. Pro vyřízení víza potřebujete pas platný ještě

min. 6 měsíců, fotografii, kopii zpáteční letenky, vyplněný formulář, který si můžete předem stáhnout na stránkách ambasády. Provozní doba po – pá od 9:00 do 11:00 h http://www.thaiembassy.cz/pdffilesforweb/visaformMFA.pdf  Běžné polatky jsou cca 600,- Kč za vízum. Od 11.5.2010 do 31.3.2011 jsou bez poplatku. http://www.thaiembassy.cz/visanewfee.pdf


PŘÍLET na letiště BANGKOK – Suvarnabhumi

V letadle si vyplňte formulář pro imigrační kontrolu a po vystopení z letadla se vydejte směrem „Immigration control“. Informační a navigační systém vás dovede až ke kontrole, které bývají jen formalitou. Po vyzvednutí zavazedel, o kterých vás informují světelné panely přejděte do vstupní příletové haly, kde doporučujeme si vyměnit menší hotovost na PUBLIC  TAXI, který vás dopraví až na Pattayu.

Doporučuji zhlédnout krátké video ZDE :PUBLIC  TAXI

vás odveze do Northpointu - Pattaya

Na letišti v Bangkoku vás budou lákat

různé společnosti, že vás přepraví do

cílové destinace Pattaya, která je vzdálená

cca 1,5 h po dálnici. Doporučuji však osvědčený, spolehlivý a nejlevnější způsob přepravy klasickým PUBLIC TAXI, který má velké stanoviště v přízemí letiště a dovede vás tam opět velmi přehledný navigační systém. Cena běžného auta public taxi z letiště do Pattaye je 1200 bahtu cca 720,-Kč, za auto combi zaplatíte 1700 bahtu cca 1000,-Kč. Poplatky na dálnici jsou již zaúčtovány v ceně přepravy. Jakmile taxík vyrazí směr Pattaya nahlaste mu konečnou stanici hotel AISAVAN, který stojí již řadu let hned vedle Northpointu na pláži Wongamat beach.


ORIENTAČNÍ BODY V PATTAYI

Ve většině jeden z nejnovějších projektů v Pattayi NORTHPOIT taxikáři neznají, ale nelze tyto dvě věže na pobřeží luxusní pláže Wongamat beach přehlédnout. Proto taxikáři hlaste směr jítzdy vedle stojící starší hotel AISAVAN nebo LONG BEACH.

Kruhový objezd DELFÍNCI

je strategickým místem pro

nástup taxíku ve směru jízdy

do centra.

Taxík svou jízdu

končí na záčátlu slavného

oblouku WALKING STREET.

Tato ulice se ve večerních hodinách uzavíra a stává se z ní vyhlášená ulička lásky, která se dnes stala spíše turistickou atrakcí s mnoha restauracemi, masážními službami a nočními podniky.TAXI nebo MHD ?


To, co existuje v Thajsku,

v Čechách asi nenajdete.

Jedním z takových zvlášť-

ností jsou místní taxikáři,

kteří zároveň vyplňuji

skvěle fungujícího města

s MHD.


Pattajský taxík je terenní auto se zastřešeným valníkem a dvěma lavičkami pro cestující. Taxíky jezdí stále dokola a je zde zvykem, že za jednu jízdu od začátku ulice až na konec zaplatíte na osobu 10 BTH cca 6,-Kč. Pokud taxík neplánovaně zabočí do jiné uličky než máte namířeno, tak jednoduše uvnitř auta zazvoníte na zvonek, taxík zastaví vy vystoupíte, zaplatíte a za křižovatkou si mávnete na dalšího, co jede okolo. Sami taxikáři budou na vás troubit a lákat vás, aby vás mohli svézt. Toto by se dalo nazvat městskou hromadnou přepravou. V okamžiku, kdy však půjdete za řidičem a budete chtít odvéz přímo do NORTHPOINTU, tak taxikář okamžitě mění tarify z MHD na TAXI, ale také mění ceny, které se můžou vyšplhat až na 150 – 200 BTH doporučujeme smlouvat.MĚNA:  Thajský Bath BTH = 1 BTH cca 0,60 Kč

Thajské království se stalo jedním z ekonomicky nejsilnějších zemí v Asii a je nazýváno asijským tygrem. Ještě v loni jste mohli thajský 1 BTH ve směnárně vyměnit v přepočtu cca za 0,50 Kč, letos si už budete muset 20% připlatit, ale i tak pro evropana je pobyt v Thajsku velmi levnou záležitostí ve srovnání s Evropou.


SMĚNÁRNY : Jsou na každém kroku, už na letišti narazíte na mnoho EXCHANCE, kde můžete měnit světové směnitelné měny EUR, USD, atd. S českými korunami do Thajska nejezděte, mění je pouze ve velkých bankách v Bangkoku a to s vysokými poplatky. Nejvýhodnější je si přivézt americký dolar ve velkých bankovkách (50 nebo 100 USD). Výhodnější kurz je v centru Pattaye než na letišti. Proto si na letišti vyměňte menší hotovost na taxíka a zbytek vyměníte až na místě.


RESTAURACE: V condu Northpoint je zařízená kuchyňka s nádobím pro snídaně a malé občerstvení. Jídlo v restauracích je tak dostupné, že se nevyplatí ztrácet čas vařením a umýváním nádobí. Sjedete výtahem a hned na ulici se pro vás nabízejí restaurace s vynikajícími specialitami thajské, korejské, japonské, vídeňské, francouzské či ruské kuchyně. Každý den můžete ochutnávat lahůdky světových gastronomií. 


Doporučené a

ověřené restaurace:


1/FUJI restaurant

– japonská kuchyně

v Central Plaza

u obchodního domu

BIG „C“


2/WINER KUCHE – rakouská restaurace s evropskými jídly( jídelní lístek v češtině)

3/ U ČÍŇANA – čínská, thajská kuchyně ( jídelní lístek v češtině)4/ FESTIVAL PLAZA-

největší obchodní galerie

v Pattay nabízí restaurace

všech světových kuchyní

a specialit.


LIKÉR STORY a VINOTÉKY:

V Thajsku nedostanete koupit běžně alkohol, dokonce i prodej cigaret je časově omezený. Thajci se vidí v americkém způsobu života a přebírají některé zvyklosti od Američanů, podobně je to i s prodejem alkoholu a vína. Tento sortiment koupíte ve velkých obchodních domech nebo ve speciálních obchodech.

Doporučujeme: velký výběr najdete v rohové prodejně u kruhového objezdu „ Delfínci“ nebo v obch. domě TESCO, které tady místní lidí znají spíše pod názvem LOTUS.SKY GARDEN


DOPORUČUJEME !!


V NORTHPOINTU máte k 

dispozici nejen 50m bazén

se sladkovodní vodou upra-

vovanou  mořskou solí,

skluzavkami pro děti, zahra-

dou a soukromou pláží, ale

i fittnes centrum a saunou

ve 24.patře se SKY GARDEN,

kde se můžete také vykoupat

nebo si zajít do vířivky.

Využijte i dvou tenisových

kurtů na střeše parkoviště.

CZECH ambasy v Bangkoku

věřím, že tento kontakt nebudete v Thajsku potřebovat

Velvyslanectví České republiky v Thajsku

   http://www.mzv.cz/bangkok

Embassy of the Czech Republic

87 Wireless Road, Phatumwan, M. Thai Tower (17th floor, unit1), All Seasons Place, 10330 Bangkok

tel. 0066/22555060, 22553027 e-mail: Bangkok@embassy.mzv.cz

Walking Street - rušná ulice s nočními bary a podniky.


Acazar Shoow - světová velkolepá show, kde transexuálové imitují světové hvězdy.


OBCHODNÍ  CENTRA

  1. -Royal Garden Plaza

  2. -Central Festival Plaza

  3. -Central Center Plaza

  4. -2x Lotus - Tesco

  5. -Carrefour


PÁR  DOBRÝCH  RAD, KTERÉ  SE  BUDOU  HODIT